Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Bildiğimiz gibi artık teknolojiyi cebe taşıyan akıllı telefonlarımız mevcuttur ve bu telefonlardan nerdeyse hepsinin internete bağlanma lüksünü cebinde taşıyor ve evde ihtiyaç olduğu sayfaları gezmektedir. Sayfaların mobil uyumlu olmaması durumunda tüketici cep telefonundan çok zor anlar yaşar ancak mobil uyumlu web tasarım bu problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Siteyi nasıl mobil uyumlu (responsive) yapıyoruz

web tasarımı alan tüm müşterilere ayrıca web sitenin içeriğinde kullandığımız özel kodlar sayesinde akıllı telefon, tablet gibi cihazlardan siteye giriş yapıldığında. Otomatik olarak telefon modun’da açılmaktadır. site ve bu sayede müşterinin sitede gezdiği sürece herhangi bir problem yaşamaksızın tüm istediklerini yapabilmektedir.

Responsive Web tasarım bir artı sağlar mı ?

mobil uyumlu web tasarım tabikide artısı çoktur google arama motoru acısından da çok önemli bir faktördür google artık aramalarda mobil uyumlu olan sitelerde sol tarafta mobil uyumlu diye bir yazı göreceksiniz onuda yazmaktadır ve ayrıca responsive olması müşterilerinize sağlamış olduğunuz bir artı olacaktır müşteri rahatça sitede gezebilir ve istediği yere kolayca ulaşabilir bu müşterilerinizin sizi tercih etmesinin’de bir sebebi olabilir.

Sitenin Mobil Uyumluluğunu Kontrol edebiliriz !

Yaptırmış olduğunuz sitenin cep telefonlarına uygun olup olmadığını kontrol edebilmeniz adına birçok araç vardır bununda ilki tabikide google’dır bunun için “https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=tr” adresine girip sitenizi yazmanız yeterlidir.