Web Sitesi Fikirlerin Değersiz Görülmesi

Web Tasarım

Günümüzde internet dünyasında yer alabilmesinin birçok yolu bulunmaktadır. Bu yollardan bir tanesi de internet dünyasında bir sayfaya sahip olmaktır. Bu durum web sayfası olarak adlandırılır. Web sayfasına sahip bir kişi ya da kurum bu sayfaya da kendine özgü içerik oluşturabilir. Kendisine ait bu alanı kişiler ve kurumlar amaçları doğrultusunda kullanırlar. Bu kullanılan alanlar sanal dünyada bir site olarak adlandırılır.

Sanal dünyada alana sahip olmak bir web sitesine sahip olmakla başlar. Web tasarım sitesine sahip olmak internetin çok yaygınlaşmadığı yıllarda büyük bir modernlik gibi görülse de şimdilerde web sitesine sahip olmak gereksiz olarak algılanmasına neden oluyor. Bu algının oluşmasında birçok neden sayılabilir. İlk olarak sosyal medyanın gücü ve ikinci olarak web site kullanım zorluğu nitelendirilebilir.

Sosyal Medyanın Gücü

İnternet dünyasındaki gelişmelere bakıldığında ilk göze çarpanlardan bir tanesi sosyal medyanın büyümesi ve yaygınlaşmasıdır. Bu yaygınlaşma sayesinde web sitesi ile oluşturulan imkanlar sosyal medya ile daha kolay bir şekilde oluşturulabilmektedir. Ayrıca sosyal medya ile kişiler binlerce kişiye ulaşabilmektedir. Diğer önemli bir unsur da sosyal medyayı kullanmak için herhangi bir ücret ödememesidir. Web siteleri belli bir ücret karşılığında yapılırken sosyal medya ise ücretsizdir. Bu nedenlerden dolayı web siteleri oluşturma fikri bazen değersiz görülebilmektedir.

Web Sitesi Kullanım Zorluğu

Bir web sitesi oluşturmak ve bunun kullanımını sağlamak bir kişinin yardım almadan yapabilmesi bir hayli zordur. Ancak sosyal medyada bir alana sahip olmak çok basit gereklilikler istediği için biraz internet dünyasından haberdar olan kişiler rahatlıkla sosyal medya da kendisine alan oluşturabiliyor. Bu kolaylık kişileri web sitesi kullanımını gereksiz olarak düşünmeye neden olabiliyor.

Bir web sitesinin kolay bir şekilde internet dünyasında bulunabilmesi önemli bir değer olarak düşünülür. Web siteleri bulmak için arama motorlarını çoğu insan kullanır. Burada sonuçlar kolay ir şekilde sıralanmaz. Tıklanma azlığı nedeniyle sıralama da alt sıralarda yer almasından dolayı aranan bir web sitesi hemen bulunamaz. Ayrıca web sitesine içerik yüklemek veya web sitesinde içerik oluşturmak sosyal medyaya göre zordur. Tüm bu hususlar düşünüldüğünde web sitesi fikri pek tercih sebebi olmamaktadır.