İnternet Sitesi Açma

İnternet Sitesi Açma

İnternet sitesi açma hayatımızda internetin önemi çok büyük bir şekilde görülmektedir. Bir şeye ihtiyacımız olduğunda ilk baktığımız yer fiziksek mağazalar yerine internette bakmaktır. Aklınıza takılan bir şeyi bir kişiye sormak yerine internete girip orda araştırmaktayız. Buda internet kullanımını oldukça arttırmaktadır. İnternet sitelerine bilgi almak amacıyla bir çok kişi giriş yapmakta. Her konudan, her sektöre göre farklı internet siteleri mevcuttur. Siteleri ziyaret eden kullanıcıların çoğunun aklında bende internet sitesi açma düşüncesi vardır. Ziyaret ettiği sitelerin eksiklerini göz önünde bulundurarak onları akıllarında tutarak kendi açacakları internet sitelerinde bu zayıf noktaları ortadan kaldırarak internet sitesi açma fikrini giderebilirler. Eğer site açma konusunda bir bilgiye sahip değil iseniz Panda Medya olarak biz sizlerin yanındayız. Peki internet sitesi açma size nasıl bir avantaj sağlar ve nasıl açılır ?

İnternet Sitesi Açmak Ne Gibi Avantaj Sağlar

Öncelikle çoğu kişi kendisine ait bir internet sitesi açmak istemiştir. Bu işlem aslında zor bir işlem değildir. Bu işlemi fazla vakit harcamadan hayata geçirebilirsiniz. Peki bunun avantajları nelerdir ?

Ürün satışı yapan fiziksel bir mağazanız var ise bunu internet sektörüne taşıyarak daha çok kişiye duyurabilirsiniz ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Kişisel bloglar açarak kendinizi sitenize giriş yapan ziyaretçilere tanıtabilirsiniz. Bir sektörde çalışan biri iseniz açtığınız siteye yaptığınız işleri koyarak yüzlerce, binlerce insana gösterip kazancınızı arttırma şansına sahip olursunuz. Sadece kendi adınıza internet sitesi açma işlemide yapabilirsiniz. Bu sayede adınızı çok fazla kişiye duyurabilir ve saygınlık kazanabilirsiniz. Biz Panda Medya olarak sizlere sorunsuz ve kaliteli destek vererek işlemlerinizi hızlandırmanızda yardımcı oluyoruz. Günlük ziyaretçi sayınızı arttıkça Google tarafından reklamlar alarak sitenizden ek gelir elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

İnternet Sitesi Açmak İçin Neler Gerekli

  • Öncelikle sektörünüze uygun alan adı yani isim hakkı seçip .com .net .org .com.tr şeklinde tescil ettirmeniz gerekmektedir.
  • İkinci bir işlem olarak sitenizi barındırmak üzere hosting hizmeti almanız gerekmektedir.

İnternet Sitesi Açma & Alan Adı(İsim hakkı) Tescili

Alan adı kayıtı yapan belki yüzlerce firma vardır. İnternet sitesi açma için önceliğiniz alan adı kaydetme servisinde bu işi uzun yıllardır yapan firmalara yönelmeniz gerekmektedir. Sorunsuz alan adı kaydetmek için Panda Medya alan adı kayıt hizmetini kullanabilirsiniz.

Alan adınızı seçerken akılda kalıcı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İnternet sitesi açmak için bu işlemden başlamanız şarttır. Çalışma yapacağınız sektöre uygun alan adı kayıt işlemi sizi bir adım öne çıkaracaktır. Eğer alan adı bulamıyorsanız biz size yardımcı oluruz. Alan adınızı kısa tutmanız size avantaj sağlayabilir.

Site Barındırma Hosting İşlemi

İnternet Sitesi Açmak için  güzel ve sektörünüze uygun bir isim, alan adı bulup kayıt ettikten sonra sitenizi barınmasını sağlayacak bir hosting hizmeti sağlamanız gerekmektedir. Yıllardır hizmet veren bir firma tercih etmeniz mağduriyetinizi en aza düşürebilir. Çünkü bu hosting işleminde sitenizin bütün verileri ve dosyaları saklanmaktadır. Sıkıntısız bir site barındırma hosting işlemi almak istiyorsanız Panda Medya Hosting hizmeti Panda hosting sitesine göz atabilirsiniz. Durmadan çöken sunucular, kesilip duran sunucular, verilerinizi kaybeden sunuculardan bıktıysanız sunmuş olduğumuz hosting hizmeti tam size göre diyebiliriz.

İnternet Sitesi Açma Maliyeti Ne Kadardır ?

İnternet sitesi açmak istiyorsanız öncelikle bizden fiyat almanızı öneririz. Sektörde ki en kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti sizlere sağlamaktayız.

  • Alan adı kayıtı için yıllık ödeme yapıyorsunuz. Ortalama 50 TL – 70 TL arası değişmektedir. Bu fiyatlar firmadan firmaya göre değişiklik gösterebilir.
  • Site barındırma yani hosting hizmetini isterseniz aylık isterseniz de yıllık olarak alma şansınız vardır. Sitenizin amacına göre ve ne kadar kişiye hizmet vereceğinize göre rakamlar değişebilir. Ortalama 50 TL – 100 TL gibi minimum bir hosting hizmeti almanız mümkündür. Fakat sitenize giren günlük tekil kişi sayısı arttıkça hosting paketini yükseltmeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı aylık ve yıllık hosting paket fiyatlarınızda değişiklik söz konusu olabilir. Panda Medya hosting hizmetimiz ile siz değerli müşterilerimizi asla mağdur etmeden bu işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Bu iki işlemi halletikten sonra ise geriye sitenizin teması ve eklentileri kalıyor. İnternet sitenizin teması çok önemli bir faktördür çünkü sitenize gelen ziyaretçilerin ilk izlenimi çok önemli bir etkendir. Temalar aylık, yıllık ve ömür boyu olarak sizlere sunulur. Özel hazırlanan tema fiyatları sabit değildir. Uygun fiyatlı özgün bir tema sahibi olmak istiyorsanız Panda Medya Web Tasarım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İnternet Sitesi Açtıktan Sonra Neler Yapılmalı

İnternet sitesi açma Sonrasında alan adı kayıtı, hosting hizmeti ve web tasarımı işlemlerini halletikten sonra sitenizi tamamen hayata geçirebilirsiniz. Ziyaretçilerinize kaliteli bir hizmet sunmak için gerekli kuralları öğrenmeniz gerekmektedir. Site açtıktan sonra sitenizi hep aktif tutmanız gerekmektedir. Aksi taktirde arama motorları tarafından olumsuz bir site haline gelebilirsiniz. Ve bu da sizin ziyaretçi kayıbına yol açabilir. Sitenizin bütün arama motorlarına kayıtını yapmanız gerekmektedir. Biz sizler için bu işlemi yapabiliriz. Sosyal medya hesaplarınızı aktif edin. Ve sitenizde paylaştığınız içerikleri burada paylaşın ve ziyaretçi sayınızı arttırın. Arama motorları tarafından sevilen otoriter sitelerden tanıtım yazısı ve reklam çalışması alın. Bu hem sitenizin kalitesini arttıracaktır hem de sitenize gelen ziyaretçi sayısını olumlu yönde etkileyecektir. Sitenize gerekli seo çalışmalarını yaparak sitenizi üst sıralara taşıma işlemini yapmanız gerekmektedir. Seo ayarları internet siteniz için önemli bir faktördür. Seo çalışmalarını profesyonel kişilere teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde üst sıralara çıkmak istersen sitenizi kötü bir düşüşe sokabilirsiniz. Panda Medya Seo hizmeti sayesinde sitenizi arama motorları tarafından sevilen bir site haline getiriyoruz. Gerekli site hızlandırma çalışmalarını yapın. Ziyaretçiler tarafından en sık şikayet konusu internet sitelerinin yavaşlığıdır. Arama motorları genellike ziyaretçilerin geri dönüşlerini dikkate alarak sitelerinize kalite puanı vererek sizleri öne çıkarmaktadır.