Değişen Seo Algoritmasını Ayarlamak

Değişen Seo Algoritmasını Ayarlamak

Her geçen dakikada yüz binlerce sayfa arama motorları tarafından indexlenmektedir. Bu sayfalarla sizin sayfalarınızın rekabeti kıyasıya sürsün diğer yanda da arama motorlarının kullandığı algoritma dinamik bir şekilde her an değişmektedir. Bu bakımdan sizin internet sayfanızın sürekli üst sıralarda olmasını sağlamak açısından düzenli olarak yapılması gereken bir dizi işlem vardır.

Belirli Ara Düzen

Arama motorlarının sizin internet sayfanızı ne sıklıkla araması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bu düzen ile birlikte sizde seo çalışmalarınızı bu tarihlere göre ayarlaya bilir, düzenli iş yükü dağılımından ötürü bilgisayar başında günlerinizi harcamak zorunda kalmazsınız. Yapacağınız birkaç basit ayar ile sürekli üst sıralarda kalmayı garantileye bilirsiniz. Bu ayarlar manuel olarak el ile de girilebilir veya herhangi bir program aracılığıyla tamamen otomatik yapılabilir.

Optimizasyonda Amelelik

Sıkıcı geçecek bilgisayar başındaki birkaç günün ardından web tasarımı arama motoru optimizasyonunu tam olarak yapabilir ve Google tarzı arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Tabi ki bu işin kötü yanı bu işlemleri manuel yaptığınız zaman neredeyse her iki ila üç haftada bir tekrar etmeniz gerekmesidir. Bütün rakiplerinizi araştırmalı, düzgün keyword seçimi yapmalı ve özgün içerikler üretmeniz gerekir. Bunun yanında birçok farklı sistemde sayfanızın linkini kullanarak da backlink almanız gerekecektir, çünkü backlink optimizasyonun hem vazgeçilmezi hem de en zor kısmıdır. Bütün bunların yanı sıra işlemleriniz bittikten hemen sonra tekrardan rakiplerinizi ve arama motorlarının yeniliklerini tekrardan takip etmeye başlamanız gerekmektedir. Tüm bunları göze alıyor ve yapabiliyorum diyorsanız siz de web sayfanızın optimizasyonunu manuel bir şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

Otomatik Seo Algoritma Optimizasyon Araçları

Bu araçlar sizin yerinize bütün yükü üslenmektedir. Sizin için hedef rakipleri araştırıp size en uygun seo taktiğini belirler, en uygun keyword seçimlerini yapar ve anlaşmalı olduğu binlerce siteden backlink alarak arama motorlarında olabildiğince en kısa sürede üst sıralara çıkmanızı sağlar. Bu araçlar ücretli , ücretsiz  ve kısmi ücretli olarak ayrılır. Ücretli araçlar tam performans ile çalışırken, ücretsiz araçlar bazen istediğiniz sonuçları karşılamayabilir. Kısmi ücretli araçlar ise çoğunlukla çok büyük şirketlere ait olup tamamen optimize çalışmaktadır.