Firma Web Sitesi Nasıl Olmalı

Firma Web Sitesi Nasıl Olmalı? İnternet, günümüzde insanların bütün işlerinin halledildiği bir oluşuma dönüşmüştür. Artık eskisi gibi herhangi bir işi halletmek veya bir sorunu çözmek için çözümü dışarıda aramaya gerek yoktur. Çünkü internet üzerinden aranılan her türlü şeye kolaylıkla ulaşılabilir. Hal böyle olunca firmalar da internette kendilerine yer edinmeye başladılar. Bunun en iyi yöntemi de bir internet sitesi kurmaktır. Web siteleri, işletmeler için internetteki mağazaları olarak düşünülebilir. Firmanın mağazası konumunda olan internet sitelerinin de uyması gereken bazı kurallar vardır.

Hız Çok Önemli

Hiç kimse yavaş açılan bir internet sitesini ziyaret etmek istemez. Günümüzde insanların dikkatlerinin 3 saniyeye kadar düştüğünü düşünülürse, bu gibi durumlara karşı hazır olunması gerekir. Bunun için internet sitelerinin boyutları düşük olmalı, özellikle ana sayfada yüksel çözünürlüklü ve büyük boyutlu resimler olmamalı, videoları kendi sunucularında barındırmaktansa Youtube gibi aracı platformlar kullanılmalı ve internet sitesinin yayınlandığı ülkeye uygun olan bir sunucu seçilmelidir.

Seo

Trafik bir internet sitesine para kazandıran şeydir. Söz konusu olan şey; firmaların internet siteleri olunca, seo çalışmalarına kesinlikle önem verilmesi gerekir. Çünkü arama motorları üzerinden elde edilecek trafik, size yeni müşteriler olarak dönecektir.

Tasarım

Temalar, sade olan tasarımlardan seçilmelidir. Kullanıcının gözlerini yormayacak, menülerin kolayca bulunacağı ve kullanımı kolay olan siteler tasarlanmalıdır.

Mobil Uyumluluk

İnternet trafiğinin %80’ni mobil cihazlar üzerinden oluşturulduğunu düşününce, mobil uyumlu internet siteleri, firmaların olmazsa olmazlarından birisidir. Bunun için tema seçiminde mobil uyumlu olanlar tercih edilmelidir. Ayrıca yurt dışındaki müşterilerinize de hitap edebilmek için, sitenize, basit bir eklenti ile çeviri hizmetlerini koymayı unutmayın. Bu şekilde dünya genelindeki müşterilerinize size kolayca ulaşabilme olanağı vermiş olursunuz.

Kullanım Kolaylığı

Firmanızı internette bir adım öne çıkaracak konulardan birisi de sitenizin kullanım kolaylığıdır. Unutmayın, ne kadar büyük bir kitleye hitap ederseniz o kadar fazla müşteriniz olur. Bunun için iyi bir kullanıcı deneyimi sunan internet siteleri tasarlamayı ihmal etmeyin.

Referanslar

Sosyal kanıt, artık satışın değişmez bir kanunu haline gelmiştir. Bunun sebebi ise insanların kanıt arama isteğinden gelir. Sattığınız ürün veya hizmetin insanlar tarafından beğenildiğini, memnun kalındığını ve tavsiye edildiğini görmeleri satış konusunda hanenize bir puan yazılmasına sebep olur. Bu yüzden internet sitenizde önceki müşterilerinizin deneyimlerine yer vermeyi unutmayın.

Hakkımızda Kısmı

İnsanlar ziyaret ettikleri sitenin sahibini merak ederler. Haliyle onların bu merakını internet sitenizde gidermek sizin faydanıza olacaktır. Onlara şirketinizin kuruluş hikayesini, başarılarınızı, misyonunuzu ve vizyonunuzu bu bölümde anlatmanız gerekir.

İletişim

Son olarak, iletişim kısmını oluşturmalısınız. Sitenizde yayınlan bir ürün veya hizmetin ziyaretçileriniz tarafından beğenilmesi sonucunda size ulaşmak isteyebilirler. Bunu kimi zaman bir müşteri formu ile kimi zaman ise “bize ulaşın” tarzında canlı bir eklenti ile yapılır. Siz yine de ziyaretçilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayacak telefon, e-mail ve adres gibi bilgileri eklemeyi unutmayın.