Google Hızlı İndeks Alma

Google Hızlı İndeks Alma

Son zamanlarda herkesin şikayetçi olduğu yeni içeriklere Google Hızlı İndeks Alma sorunu hakkında bilgilendirme yapacağız.

En çok kullanılan arama motoru olan Google sitenize yeni içerik giriş yaptığında hemen indekslemiyor. Bu sorunu şirkette farkında. Herkes yeni içeriğin taze iken Google sıralamasında gözükmesini ister. Ama son zamanlarda Google Hızlı İndeks Alma sorununu yaşıyor. Sadece kişisel bir problem değil. Sizin de böyle bir hatanız var ise merak etmeyin çoğu kullanıcı bu hatayla karşılaşmakta.

Google Tarafından Açıklama Geç Kalmadan Geldi!

Twitter platformunda açıklama yapan Google ‘’ Yeni içerikleri indeksleme konusunda yavaşlık ve problem yaşadığımız doğru. Bu problemin farkındayız, düzeltilmesi için çalışmalar yapmaktayız. Ve en kısa sürede güncelleme getiriceğiz.’’ Site sahiplerinin içinin ferahlamasına sebep oldu diyebiliriz.

Google Hızlı İndeks Alma Problemi Nedir ?

Dünyaca ünlü sitelerden New York Times’ta yayınlanmış olan güncel içerikler bile bu problem ile karşı karşıya kalmaktadır. Hatanın sebebini Danny Sullivan’a göre ‘ filtreleme sorunu yaşanmakta’ dır. Sadece taze, güncel içerikler için değil eski tarihli bazı içeriklerin indekleride silinebiliyor. Alınan bilgiler şu anlık bu şekildedir. Yeni güncellemelerde sizleri haberdar edeceğiz.

Google Hızlı İndeks Alma Yöntemleri

Yeni açılan sitelerde herkes bir an önce Google’da çıkmak ister. Ama bu sıralamalara girmek zor bir iştir. Sizlere vereceğimiz bilgileri dikkatlice takip ederek ilk sıralara belki çıkamazsınız ama Google Hızlı İndeks Almanıza yarayacaktır.

  • Site Hızı : Sitenizin mobil, tablet ve masaüstü hızının çok iyi olması gerekmekte. Ziyaretçilerin olumlu dönüşü Google tarafından önemsenir. İndeksleme işlerini botlar yaptığı için bu sebepten de önemlidir.
  • Güncel İçerik : Sitenizin sektörüne göre tamamen özgün ve sitenize özel bir şekilde içerik girişi yapmanız gerekmekte. Her özgün giriş yaptığınızda arama motorları tarafından dikkat çekilen bir site haline gelebilirsiniz. Ne kadar çok özgün içerik siteniz için o kadar trafik demektir.
  • Mobil Uyumlu Tasarım : Artık ziyaretçiler masaüstü kullanmak yerine sitelerde bilgi edinmek için mobil cihazlarından erişim sağlamaktalar. Bu sebepten dolayı ziyaretçilerinizi memnun etmek için sitenizin tasarımını responsive yani mobil uyumlu tema haline getirmeniz gerekmektedir. 2015 Yılından beri Google tarafından dikkat edilen bir kural haline geldi.
  • Anahtar Kelime Seçimi : Genellikle çoğu yeni açılan site içerik hazırlarken anahtar kelime analizi yapmadan girişler yapıyor. Ama sitenizin Google Hızlı İndeks Almasını istiyorsanız anahtar kelime analizini iyi şekilde yapmanız gerekmekte. Rekabeti düşük anahtar kelimeler Google Hızlı İndeks Alma hızınızı arttıracaktır.
  • Sosyal Medya : Sitenize özel sosyal medya hesaplarından her giriş yapmış olduğunuz yazıları aktif sosyal medya hesaplarından paylaşarak ziyaretçi çekebilirsiniz. Ne kadar çok ziyaretçi o kadar çabuk indeks almanıza yarayacaktır.
  • Backlink Hizmeti : Sadece adını duyurmuş sitelerden backlink almaya özen gösterin. İyi yerlere gelmek için bu hizmeti satın alırken düşüşede geçme riskiniz bulunmakta. Bu sebepten dolayı sitenizi tehlikeye atmayacak oturmuş kitlesi uygun sitelerden backlink hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

Sitenizi Google tarafından üst sıralara hızlı bir şekilde çıkmasını istiyor iseniz Panda Medya SEO hizmetinden yararlanabilirsiniz.