Web Sitesinde Kullanılan En İyi Görseller

Web Sitesinde Kullanılan En İyi Görseller

Web Tasarımında İncelikler

Eğer bir web tasarım veya da web sitesine sahipseniz veya site kurmak gibi bir planınız varsa başlangıçta mutlaka kendinize özgün içerikler elde etmelisiniz. Kullanacağınız görsel, grafik, fotoğraf, resim ve bunun gibi birçok öge iyi bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Kullanacak olduğunuz içeriği özgünlüğü kadar internet sitesi tasarımında grafik kullanım da oldukça önemlidir. Özgün detaylar içeren görsellere sahip olmak için Seo önemli bir araç olabilir.

Seo’nun açılımı Search Engine Optimization’ dur. Dilimizde arama motoru olarak kullanılan bu sözcük site sahiplerini bazı detayları kullanma doğrultusunda yönlendirir. Hiç kuşkusuz her site sahibi çok sayıda ziyaretçi edinmeyi ve arama motorlarını en üst sıralara getirmeyi hedefler. Bu hedef doğrultusunda hazırladığımız sayfaları sık sık gözden geçirmeyi unutmadan bazı kurallara özellikle daha çok dikkat etmemiz gerekir.

Web Tasarımında Görsel Kavramı

Web tasarımlarımızda dikkat en çok üzerinde durup dikkat etmemiz gereken husus görsel kullanımıdır. Yapılan araştırmalar bir sayfayı ziyaret esnasında müşterinin ilk ilgisini çekip, orada durup durmadığını etkileyen faktörü görsel tasarım olduğunu saptamıştır. Bazı zamanlar bir fotoğraf ya da resmin, yazıyla anlatılmak istenenin önüne çok daha çabuk ve etkili geçtiği gözlemlenebilir. Web sitenizin özellikle sosyal medya alanında da reklamını yapıyorsanız görsel anlatıma daha çok ağırlık vermeniz size daha iyi sonuçlar çıkaracaktır. Çünkü bu gibi platformlarda görsel hız akışı daha süratlidir ve sitenize bu görseller sayesinde daha çok ziyaretçi çekmeniz kaçınılmazdır. Bu alanda aslında vermek istenilen mesaj tam olarak ” Özgün görseller kullan” olabilir.

Bir içerik yazma düşüncesine kapıldığımızda zihnimiz bize büyük, karmaşık ve içinden zor çıkılacak beyin fırtınaları sunabilir. İçeriğinizi yazarken anlatmak istediklerinize dair görsel faktörler mutlaka bu aşamada zihninizde yer edinecektir. İnternet üzerinden bu görsellere ulaşmak mümkün olsa da görselinizi kendiniz çekip özgün bir görseli web sitenize taşırsanız bu Google ile dostluğunuzun temelini atmada ilk faktör olacaktır. Web tasarım‘ında görsel temanın önemi o kadar büyüktür ki sadece kendinize ait görsellerle bile yapacağınız bir site ile bile ilk sıralara rahatlıkla yerleşebilmeniz mümkün. Ön sıralarda görünmek için tercih ettiğiniz özgün görsel ve grafikler siteniz ilk bir kaç haftada yükselişe geçmede hiç bir sıkıntı yaşamayacaktır.