İnstagram Takipçi Arttırmak İçin Gereken 9 İpucu

İnstagram Takipçi

Arkadaşlarınıza, sevdiklerinize veya takipçilerinize fotoğraf, video gibi paylaşımların yapıldığı alanlardan en aktif olan sosyal medya platformu instagramdır. İnstagramda takipçi sayınızı arttırmanın bir çok yönetimi bulunmaktadır.

İnstagram Takipçi Arttırmak İçin Gereken 9 İpucu

Çoğu insan sosyal medya kullanırken takipçi sayısının çok olmasını ister. Bunun sebebi kişiye göre değişir. Örneğin; Popüler bir kullanıcı olmak istiyordur, kendini motive etmek istiyordur veya eğer bir marka ise markasının değerini arttırmak ve birden fazla kişiye tanıtmak istiyor olabilir. Bu sebepler en çok görülen sebeplerdir. Herkesin kendi profili bu işleme kimse karışamaz.

Popüler Hashtaglar Seçmek

İnstagram’da hashtag sosyal medyada öne çıkmak için önemli bir yöntemdir. Bu hashtaglar sayesinde fotoğraflarınızı, videolarını kısaca bütün gönderilerinizi sizi takip etmeyen çoğu insana ulaştırabilirsiniz. Tabi bu hashtag kullanmanında bir sınırı bulunmakta. Bir gönderi altına maksimum 30 adet etiket girmenize izin verilmekte. Hashtag seçerken popüler olmasına dikkat etmeniz gerekir. Popüler hashtaglar sayesinde instagram takipçileriniz artar. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri ise profilinize ve yüklemiş olduğunuz gönderiye ugun hashtaglar seçmeniz gerekmekte. Bu olay sizi yukarda tutacaktır. Eğer seçtiğiniz hashtaglar profilinize uyum ile takipçi kazanabilirsiniz değil ise takipçiler takipten çıkabilir. Verilen 30 adet etiket sayısını doğru şekilde kullanmanız sizin profiliniz için iyi olacaktır.

Düzenli Paylaşım Yaparak Ziyaretçilerini Arttır

Sosyal medya hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanmanız profilinizin ziyaretçi sayısını arttıracaktır. Kazanmış olduğunuz takipçi kitlesinin hoşuna gidecek paylaşımlar yaptığınız sürece takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz. Fakat eğer takipçi kitlenize bu paylaşımlar uymuyorsa takipçileriniz sizi takip etmekten vazgeçecektir. Genellikle takipçilerinizin ne zaman daha fazla aktif olduğunu istatistikler bölümünde görebilirsiniz. Bu zaman dilimine göre paylaşım yapar iseniz etkileşiminiz daha fazla olacaktır. Takipçilerinizi merakta bırakmayın İnstagram Takipçi arttırmak için bunlar gerekli.

Bol Bol Reklam Verin

Size en çok hitap eden yüksek takipçli hesapları araştırın ve reklam vermeye çalışın. Bu sayede hem takipçiniz artacak hemde bilinirliğiniz yükselecektir. Bütçenize en uygun reklam sayfasını bulun ve takipçilerinizi durmadan tazeleyin.

Diğer Kullancıları Beğenip Yorum Atmak

İnstagram’da takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini, keşfetteki gönderileri, hashtaglardaki gönderileri beğenerek İnstagram Takipçi elde edebilirsiniz. Aynı zamanda popüler gönderilerin altına sayfanızla ilgili yorumlar yaparak diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Bu işlemler sayesinde profiliniz diğer kullanıcılar tarafından akılda kalıcı bir hale gelecektir.

Etkileyici Gönderiler Paylaşın

Takipçilerinizin hoşuna gidecek gönderiler paylaşmaya gayret edin. Profilinizde sıkıcı gönderiler yerine daha çok dikkat çekici ve akılda kalıcı gönderiler paylaşarak takipçi kazanabilirsiniz. Sıkıcı fotoğraflarınızı İnstagram efektleri sayesinde daha canlı ve haraketli hale getirip paylaşabilirsiniz. Takipçileriniz bundan memnun kalacaktır.

Size En Yakın İnsanlara Ulaşın

Bu işlemi yapmadan önce rakip profilleri incelemenizde fayda var. Attıkları gönderilerdeki yorum atan kişileri, gönderileri beğenen kişileri takip ederek geri dönüş alabilirsiniz. En iyi etkiyi takipçilerini takip ederek görebilirsiniz.

Takipçilerinize Önem Verin

Takipçilerinize ne kadar çok önem verirseniz takip süresini o kadar uzun tutmuş olursunuz. Gönderilerinize yapılan yorumları tek tek okuyarak güzel bir üslup ile takipçilerinizin yorumuna geri dönüşte bulunmanız takipçinizi size daha çok bağlayacaktır.

Mesaj Kutunuzu Bol Bol Kontrol Edin

Takipçilerinizden gelen mesajları okuyarak onlara geri dönüş sağlayın. Profilleri birbirine yakın olan hesaplar ile karşılıklı reklam mesajları almanız çok yüksek bir ihtimaldir. Ama en önemlisi sizi takip eden insanların mesajlarına öncelik göstermeniz.

Sadece Bir Sosyal Medyada Bağlı Kalmayın

Bu ne demek oluyor açıklamak gerekirse; İnstagram’da paylaştığınız bir gönderiyi diğer sosyal medya ( Twitter, Facebook, Tumblr ) sitelerinde de paylaşarak profilinize destek çıkmış olursunuz hemde kendi reklamınızı yapmış olursunuz.

Genellikle kullanıcılar takipçilerini arttırmak için bu işlemlerle uğraşmak yerine takipçi satan siterlerden takipçi alıyorlar. Takipçi satın alma işleminin sizin profiline hiç bir etkisi yoktur buna emin olabilirsiniz. Desteği yerine zararı vardır. Örneğin 50 bin takipçisi olan bir profil gönderi paylaştığında 20-30 beğeni gelmesi komik bir olaydır. Bu işlem sadece sizin marka değerinizi ve sosyal medya profilinizi karalar ve küçük düşürür. İnternet ortamında çok ça dolaşan organik takipçi gibi hizmetler sunan bir çok firma vardır. Siz bu işlemi kullandınız diyelim emin ol İnstagram robotları bu işlemi yakalayacaktır. Bunlar yerine uğraşmak istemiyorsanız profiline bakması için bir sosyal medya uzmanı tutabilirsiniz.