Sosyal Medya Uzmanı Nedir ?

Sosyal Medya Uzmanı

Yaşantımızın çoğunda kullanmış olduğumuz sosyal medya uygulamaları hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş bulunmakta. Peki Sosyal Medya Uzmanlığı nedir bu hizmeti vermek için ne gibi özelliklerin sizlerde olması gereklidir. Bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz ve bir adım daha bu hizmete yaklaşacaksınız.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir ?

Bu hizmetin net tanımı olarak müşterilerine sosyal medyada öne çıkarma işlemi, hesapların etkileşimini arttırmak gibi benzer bir çok hizmeti sunan kişiye verilen isimdir. Küçük işletme, büyük işletme farketmeksizin bir çok marka ve firma bu hizmete ihtiyaç duyuyor. Bu iş için özel kurulan ajanslar bulunmakta. Bunun yanı sıra ev ortamında freelancer çalışan arkadaşlarıda bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar ?

Sosyal medya uzmanları müşterilerinin bütün sosyal medya hesaplarını diğer sayfalardan daha ön planda tutmasını sağlamaktadır. Yaptıkları çalışmalar ile sizleri bir çok kişiye tanıtıyor ve sayfalarınızın etkileşimini arttırmanızda size destek oluyor. İşletmenizin değerini sosyal medyada arttırarak sizlere değer katan bu uzman arkadaşların önemi çok büyüktür.

Sosyal medyada başarıya ulaşmak için işinde bilgili, profesyonel bir sosyal medya uzmanı ile çalışmanız sizin için ve markanız için yararlı olucaktır. Bu iş hakkında bilgi edinerek ve uğraşarak kendinize yeni bir gelir kapısı açabilirsiniz. Günümüzde çok ilgi gören bir meslektir.

Sosyal medyanın gücü azımsanmayacak kadar fazladır. Bir sanal mağazanız var ise gelirlerinizi arttırır, işletme sahibi iseniz ziyaretçilerinizi arttırmanızda büyük destek sağlamakta. Unutmayın çağımız teknoloji çağı.

Neden Sosyal Medya Uzmanı Tercih Edilmelidir ?

İşinde başarılı bir uzman sizleri en üst sıralara taşıyabilir. Ve bunun etkisini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Uzmana gerek yok herkes sosyal medya hesabı yönetebilir diyebilirsiniz. Ama bu uzmanlar en son güncellemeleri takip ediyor ve sizlere en iyi hizmeti vermek için çabalıyorlar. Her sosyal medya platformunun kendine özel algoritması vardır. Bu algoritmalar üzerinde bilgi sahipleri oldukları için normal kişilerden bir adım önde hizmet vermektedirler. Bu iş para vermek istemeyebilirsiniz ama bu sizin markanızın geleceği diyebiliriz. Reklama nasıl bütçe ayırıyor iseniz bu hizmete de bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz.

Uzmanlar yaptıkları stratejik ve planlı çalışmalar sayesinde çok kişiye ulaşmanızı sağlıyor. Sosyal medya üzerinde sizin markanızı temsil etmektedirler. Bu sayede çok yüksek miktarlarda kâr elde edebilirsiniz. Ve markanızı binlerce kişiye tanıtmış olursunuz.

İyi Bir Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olmalıdır ?

Herkes bu mesleği yapamaz. Öncelikle önemli dersler alarak kendinizi geliştirmeniz gerekmekte.

 • Grafik tasarımını bilmesi gerekmekte. Bu neden gerekli derseniz markanıza özgün görseller hazırlayarak kullanıcılarınız dikkatini çekmeleri gerekmektedir.
 • Facebook, İnstagram, Linkedln, Pinterest, Twitter, Tumblr gibi bir çok sosyal medya platforumunda bilgiye sahip olmalı.
 • Her sosyal medyanın kendi algoritmaları vardır. Bu algoritmaları sıkı bir şekilde takip etmeli ve ona göre plan yapmalıdır.
 • Tamamen stratejik ve planlı çalışmalar yapmalıdır.
 • Dikkat çekici işler yapması ve hayal güçlerinin geniş olması gerekmektedir.
 • Yaptığı çalışmaların ne işe yaradığını bilmesi gerekmektedir.
 • Bütün sosyal medya ağlarının kullanımını bilmesi gerekmektedir.
 • Rakip firmaların analizlerini iyi bir şekilde yapması gerekmektedir.
 • Takipçi sayısında artış sağlamalıdır.
 • Yaptığı her çalışmayı, çalışmakta olduğu firmaya özenli bir rapor hazırlayarak iletmelidir.
 • En son çıkan yeniliklere ayak uydurmalıdır.
 • Tamamen çözüm odaklı bireyler olmaları gerekmektedir.
 • En önemlisi ile işini iyi takip etmeli ve kendini hergün daha fazla geliştirmelidir.

Sosyal medyalarınızı yönetmek için tamamen işinde profesyonel bir çalışan bulmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bu hizmete ayırdığınız bütçeyi kendi elinizle çöpe atmış olursunuz. Bu mesleği yapan kişilerin sosyal medya araçlarının çoğunu kullanmasını bilmelidir.

Ne Kadar Maaş Alıyorlar ?

Bu konuyu herkesin merak ettiğini biliyoruz. Yaptıkları çalışmaları başarıya ulaştırmak için gününün çoğunu bilgisayar başında geçiren insanlardır. Sizin adınıza sosyal medya hesaplarınızı yöneterek sizlerin marka değerini arttıran bu uzman arkadaşlar aldıkları maaşı hakkettiğini düşünüyoruz. Aldıkları maaş konusunda kesin bir bilgi veremeyiz çünkü; çalışmış oldukları markaya göre değişebilir, tecrübelerine göre değişebilir, bilgi birikimine göre maaşlarında değişim söz konusu olabilir. Ama en az ortalama 2.000 ile 2.500 TL gibi bir maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Bunlar başlangıç olarak belirlenen fiyatlardır. İşinde tamamen profesyonel olan kişiler daha çok ücrete çalışabilirler.

 

Jooble nedir?

Jooble hayalinizdeki işi bulmanıza yardım etmek amacıyla kurulmuş olan bir arama motorudur.

Tüm iş ilanlarını, açık pozisyonlarını ya da sosyal medya uzmanlara olanaklarını Jooble arama sonuçlarında bulabilirsiniz. Daha önce böyle bir şey duydunuz mu? Artık Türkiye’deki tüm iş olanakları sadece Jooble’da.

Neden Jooble  mı? Herhangi bir başka arama motorunun yaptığı gibi Jooble tüm bilgiyi kendi veritabanında tutmaz, Jooble istediğiniz bilgiyi başka arama motorularından daha iyi arayabilir.

Arama yaptığınızda anahtar kelimelerinize en uygun Türkiye’deki 1340’den fazla iş bulma sitesine yönlendirilebilirsiniz.

Vaktinizi boşa harcamayın . Jooble aracılığı ile hayalinizdeki işi ve kariyer fırsatlarını kolayca bulabilirsiniz. Yaşamın sunduğu her şeyi almak isteyen “gurmeler” için bir çok arama filtresi olan gelişmiş arama fırsatı var. Jooble arama sonuçlarında hayalinizdeki işi mutlaka bulabileceksiniz. Tek bir şart hayal ettiğiniz işin var olmasıdır.

Ekibimiz iş aramanızı mümkün olduğu kadar basitleştirmek için durmadan çalışmaktadır. Yeni hizmetler ve özellikleri ekleyerek Jooble’ı geliştirmekteyiz. Konu ile ilgili fikirleriniz ve önerileriniz varsa bize lütfen bildirin.

Fakat bir özdeyişte denildiği gibi: “Bir sefer görmek yüz sefer duymaya bedeldir”. Bu nedenle bu yazıyı okumak yerine arama hizmetimizi deneyin! İyi aramalar!