Web Sitesi Nasıl Düzenlenir

web-sitesi-nasil-duzenlenir

Nihayet bir web sitenizin olması gerektiğine karar verdiniz. Peki, bu işlemi nasıl gerçekleştireceksiniz. Sonuç olarak herkes web sitesi kurulumunu bilmeyebilir. Bu konuda öncelikle küçük bir eğitim almakta yarar var. Ya da bu konuda hali hazırda taslak olarak var olan siteler üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. En sağlıklı yöntem kendi web sitenizi kendinizin yapmasıdır?

Bir Web sitesi için neler gerekli?

Öncelikle Hosting ve alan adı seçmeniz gerekmektedir bu konuda panda medya sizlere destek olacaktır. Bu alımdan sonra kuracağınız site için hangi temanın uygun olacağını seçmeniz gerekmektedir. Yani hangi sektörde hizmet verecekseniz ona uygun olarak bir tema yüklemesi yapılmalıdır. Çünkü makale yayınlamak için site kuracaksınız ancak yanlışlıkla bir e ticaret sitesi sahibi olmanız biraz amaçtan sapmak olabilir. Normalde tamamen yazılım işi olan web sitesi kurulumunu yazılım bilginiz olmasa bile ücretsiz ya da ücretli sağlayıcılardan temin edebilirsiniz. Bu şekilde en büyük külfet olan yazılım kısmından kurtulmuş olursunuz. Birçok insan için oldukça zor hatta kısa vadede imkansız olan bu kısımdan sonrası gayet kolay olacaktır. İsminiz hazır, uygun bir web sitesi tasarımı için yazılım sahibi de oldunuz sonrasında etkileyici resimler ve konu başlıklarıyla sitenizin içeriğini yükleme vakit geldi demektir.

Web sitesi için düzenleme metotları

Web siteniz içerik yüklenmeye hazır hale geldikten sonra sadece size özel bir kullanıcı paneliniz olacaktır. Bunu aynı sosyal medyada sahip olduğunuz kişisel hesaplarınız gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki o hesaplarda istediğiniz düzenlemeleri, yüklemeleri, çıkartmaları kendiniz dilediğiniz yerde ve zamanda yapıyorsanız web siteniz içinde aynısı geçerli olmaktadır. Kontrol paneline giriş yaptıktan sonra ana başlıklar ve hemen altında alt başlıklarınızı oluşturmakla başlayıp devamında alt başlıkların içeriklerini ekleyebilirsiniz. Bu durum e ticaret, blog, makale, video vb. hangi site olursa olsun aynı şekilde ilerlemektedir. Her sitenin farklı düzenlemesi değil, aslında aynı düzenlemesi olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Gayet rahat şekilde kurulum ve düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Dışarıdan alınan yazılımın ne gibi sıkıntısı olabilir?

Yazılım bilginiz olmadan bir site teması aldığınız düşünürsek elbette bazı kısıtlamalar olabilir. Örneğin basit bir kod yazılımıyla birçok farklı seçenek sunarak istediğiniz düzenlemeyi rahatça yapmanız mümkündür. Ancak mevcut bir taslak olduğunda belirli çerçeveler içerisinde hareket etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu bakımdan web sitesi yazılımına sahip olmadan önce içerik sağlayıcı tarafından daha önceden hazırlanmış ve faaliyete geçirilmiş olan örnekleri detaylıca incelemekte fayda var. İstediğiniz tarzda bir site sahibi olabilmek için sonradan kolaylıkla eklenebilecek yazılım desteği almanız önemlidir. Çünkü web sayfanız ilk başladığınız aşamada kalmayacak kadar ilerleyebilir. Site içerisinde faaliyet konunuzla alakalı olarak yapacağınız eklemeleri planlı bir şekilde detaylandırmalı ve en uygun taslağa sahip olmaya çalışmalısınız. Öncelikle ilk iş olarak arama motoru üzerinden istediğiniz alan adının müsaitlik durumunu sorgulamayla başlayabilirsiniz. Uygun ismi bulduktan sonra faaliyete hemen geçebilirsiniz.