WordPress Nedir ?

WordPress Nedir ?

Site işlerine yeni başlayacak arkadaşlar için WordPress Nedir ? adlı yazımızın yararlı olacağını düşünüyoruz.

WordPress Nedir ?

İnternette gezerken vs hayatınızda en az bir defa WordPress’i duymuş olduğunuzu düşünüyoruz. İnternet sektörüne yeni girecek kişiler için kullanımı rahat olan açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Tamamen ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bu yazılımı kullanmak için herhangi bir yazılım bilgisi bilmenize gerek yoktur. Özel eklentileri sayesinde size hem SEO açısından hemde içerik açısından kolaylık sağlayan bu yazılımı tercih etmenizde fayda var diyebiliriz. Tamamen gönüllü yazılımcı arkadaşlar tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmekte olan bir yazılımdır WordPress.

WordPress Kurulumu

  • Hosting firmanıza giriş yaparak WordPress eklentisini otomatik bir şekilde kurulumunu yapıyorsunuz.
  • Karşınıza belli başlı istekler çıkacaktır onları dolduruyoruz.
  • URL: Sitenizin adresini yazıyorsunuz.
  • Dil Ayarı: Sitenizin dilini seçiyorsunuz.
  • Yönetici Giriş Bilgileri: Yönetim paneline erişim sağlamak için kullanıcı adı ve şifre belirliyorsunuz.
  • Yönetici E-posta Bilgileri: Bildirimlerin gelmesi için, şifre sıfırlama ve kurtarma işlemleri için aktif kullandığınız mail hesabınızı girmenizi öneririz.
  • İnternet Sitenizin Başlığı: Sitede gözükmesini istediğiniz başlığı giriyorsunuz.
  • İnternet Sitenizin Sloganı: Sitede gözüken başlığınızın altına gözükmesini istediğiniz sloganı yazıyorsunuz.
  • Son olarak bütün bilgileri dikkatlice doldurduktan sonra yükleme işlemine başlayarak sitenizi kurulmuş hale getirebilirsiniz.
  • Admin Paneli Giriş: Genellikle /wp-admin yazarak giriş yapabilirsiniz.

WordPress Sunmuş Olduğu Ücretsiz Temalar

Greatmag WordPress Teması: Sunulmuş olan en çok kullanılan başarılı bir blog teması. Kolay kullanılması ve şık tasarımı ile sizi bir adım öne çıkaracaktır. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Newsanchor WordPress Teması: Ücretsiz olarak sunulan şık tasarıma sahip bir temadır. Premium lisansı satın alarak diğer eklentileri aktif hale getirerek de kullanabilirsiniz. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Colormag WordPress Teması: Genellikle haber siteleri için aktif bir şekilde kullanılan şık ve kullanımı kolay bir site tasarımıdır. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Sparkling WordPress Teması: Blog teması için ideal bir temadır. Aktif olarak güncellenen ve şık bir temadır. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

WordPress

Enigma WordPress Teması: Genel bir kullanıma sahip olan bu tema kullanımı kolay bir yapıya sahiptir. Ve tamamen ücretsiz bir şekilde bu temayı kullanabilme imkanınız vardır. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Shopisle WordPress Teması: E-ticaret siteleri için kullanılan şık ve güzel tasarıma sahip bir temadır. Tamamen profesyonel olarak kodlanmışdır. Ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Travelify WordPress Teması: Bu temamız gezi üzerine açılan siteler için çok uyumludur. Gezi yazıları yazmakta olan bloggerlar bu temayı kaçırmadan kurabilirler. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Meris WordPress Teması: Kurumsal firmaların tercih ettiği ücretsiz bir temadır. Kurumsal bir marka siteniz var ise bu temayı kaçırmayın derim! Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank

Alizee WordPress Teması: Blog yazarları için tercih edilen şık ve kullanımı çok kolay bir temadır. Tamamen Seo uyumlu bir tasarıma sahiptir.

blank