Seonun Optimizasyon İşi Olması

Seo Niçin Gerekli

Seo yani arama motoru optimizasyonu, web sitelerini daha hızlı tarayan internet iyileştirme algoritmasıdır. Google binlerce web sitesi içinde listeleme yapmak için seo kullanır. Seo uyumlu makale ve bilgileri; anahtar kelimeler sayesinde arama motoru arar, ayrıştırır ve listeler. Listenin başında en çok okunan makaleler yer almaktadır.

Seo Optimizasyonu yani  Seo Niçin Gerekli 

Yazılan makalelerde kullanılan anahtar kelimeler sayesinde google,  listenin başına seo uyumlu web sitelerini koyar. Google’da en başta çıkan aramalar en çok tıklanan sitelerdir. Google tıklama sayıları dolayısıyla; bu bilgilerin en çok aranan ve okunan web sitelerine ait olduğu kanısına varır.  Arama motorunda, web sitesinin en başta yer alması içeriği en çok okunan, en çok tıklama alan site demektir. Google listenin başına koyduğu web sitesinin ücretsiz reklamını yapmaktadır.

Seo Niçin Gerekli bunu doğal bir şekilde anahtar kelimeler kullanarak yapar. Binlerce bilgiden optimizasyon  sayesinde  en doğru ve yararlı olanı listeler. Arama motorlarına yazılan binlerce bilgi içinden Google,  tarafsız bir şekilde yalnızca seo sayesinde herhangi bir web sitesini en başa koyar. Bu o sitenin defalarca tıklanmasına neden olur. Reklamcılara para ödeyerek yapılacak site tanıtım işini google bu şekilde doğal yoluyla halleder.

Google’ın Seo Algoritması 

Google,  belirli zamanlarda seo dizin kodları yayınlayarak,  internet siteleri üzerinde düzenleme yapar. Yapılan bu algoritmalar ile web sitesinin  listenin başında olup olmama durumu yani arama motoru sırası değişebilir.  Google,  bu algoritmaları arama motorunda erişilen bilgilerin daha az hatalı ve güvenli olması için yapar. Aylık belirli periyotlarla yapılan bu düzenlemeler, seo tabanlı yazılan makalelerde listenin değişmesine neden olabilir. Google algoritmaları, doğru ve hatasız bilgiye çabuk ulaşmak için yapılır.

Web sitelerine yapılan en çok tıklama, arama motoru üzerinde yapılan gezintilerden kaynaklıdır. Google yapılan aramalarda en çok tıklanan sitenin güvenli site olduğunu anlar. Bunun için;  Google mühendisleri tarafından seo algoritmaları yaparak binlerce karmaşık web site ve bilgi içinden doğru  olanı tarar, ekrana getirir.  En çok tıklanan siteyi en başta tutar. Web sitesinin en başta olması daha çok araştırmacı tarafından okunduğu bilgisini sunar.