İyi Fikirli Kötü Yönetilen Web Siteleri

İyi Fikirli Kötü Yönetilen Web Siteleri

İyi Fikirli Kötü Yönetilen Web Siteleri

            Web sitelerinin kurulumdaki temel amacı para kazanmaktır. Kimi web site bunu ürün ya da hizmet satarak yapar, kimi web site ise bilgi amaçlı olur ve aldıkları bağışlar ya da reklamlar aracılığıyla para kazanırlar. İster satış amaçlı olsun ister de bilgi verme amaçlı olsun, her durumda da para kazanmak için web sitesine olabildiğince çok kişinin girmesi ve burada bir “trafik” olması gerekmektedir.

Öncelik Farklılaşmakta

Neredeyse her konu ve her alan için bir web site artık mevcut. İyi fikirli denebilecek web siteleri çok da sık karşılaşılan bir durum değil. İyi bir fikir bulundu ise, internet bunun düşük bir yatırımla icra edilebilmesi için çok faydalı bir alan. Öncelikle bu iyi fikri, diğer web sitelerinden ayrıştıracak özellikleri ön plana çıkarmak üzere planlama yapmaktır. Hiçbir iş fikri planlama olmadan doğru bir şekilde yönetilemez. Bu nedenle iyi fikir için özgünleşmiş içerikler ve planlama öncelikli yapılacaklar olarak.

SEO Olmadan Olmaz

Bu nedenle iyi bir fikir olan ve sadece varlığı ile bile bir nebze ön plana çıktı ise, sonrasında iyi yönetilmesi çok önemlidir. Yoğun veri girişi olan internette bir web sitesinin ayakta kalması adına iyi fikir olması yeterli olamıyor. Burada ikinci ön planda olan konu süreklilik ve güncellemedir. Bu nedenle web sitesinin kurulumu ya da tasarımı yapılmadan önce belirli içeriklerin, belki de yoğunluk göz önünde bulunularak, güncellikten de uzak kalmayacak şekilde en az bir ya da iki ay yüklenebilecek şekilde ön hazırlıkların yapılmasıdır.

Özgünlük, planlamalar ve yedekli içeriklerimiz de hazır olduktan sonra web tasarım ve site yapısı gibi işlemler gelmektedir. İyi fikrin ölü bir fikre dönüşmemesi adına arama motorlarının hazırladığı doğru SEO kılavuzları incelenerek, oradaki yönlendirmeler doğrultusunda web site tasarımlarının hazırlanması doğru olacaktır. Bu şekilde web site arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilir ve paraya dönüşecek bir yatırım olabilecektir.

Aksi durumda iyi bir fikir olarak düşünülen web site, hedef kitle tarafından fark edilemeyecek ve yönetilemeyen veya kötü yönetilen bir fikir olarak internet ortamının derinliklerinde yerini alacaktır. Fikrin iyi olması kötü yönetim ile tamamen silinecektir.