Yandex Mail Hakkında Genel Bilgiler

yandex mail

Yandex Mail Nedir?

Yandex mail, sınırsız çevrimiçi mesaj depolama alanı sunan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Mesaj şablonları, hatırlatıcılar, e-kartlar ve klavye kısayolları gibi işlevler yandex mail  gmaile alternatif yapmaktadır.

Zengin metin biçimlendirme seçeneklerine ek olarak, Yandex.Mail e-kartlar için şablonlar içerir. Oluşturduğunuz e-postaları şablon olarak da kaydedebilirsiniz. Oluşturduğunuz mesajları otomatik olarak diğer dillere dönüştürebilen yerleşik bir çevirmen bile vardır.

Bir e-posta gönderdiğinizde Yandex.Mail’in yanıtları izlemesini isteyebilirsiniz. Beş gün cevap vermeden geçerse, gerekirse takip etmeniz hatırlatılacaktır. Yandex.Mail, e-posta teslimatlarını daha sonra için planlamanıza olanak tanır (bir yıldan biraz daha az). Bu şekilde, doğum günü e-postalarının her zaman zamanında gelmesini sağlayabilirsiniz.

Yandex İçinde Mesajları Bulma Ve Düzenleme

Arama aracı yerleşik işleçlerden ve karmaşık filtrelerden yoksun olsa da, Yandex.Mail iletileri sıralamanıza yardımcı olacak klasörleri ve etiketleri destekler. Filtreleri kullanarak Yandex.Mail’i, belirli postaları silme ve otomatik yanıt gönderme gibi görevleri otomatik olarak gerçekleştirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Klavye kısayolları Yandex.Mail’i daha da verimli bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur.

Yandex.Mail, tek tek 22 MB ve e-posta başına toplam 30 MB’a kadar olan dosyaları eklemenizi sağlar. Ayrıca, Yandex.Disk bulut hizmetine yüklediğiniz bir dosyaya, bağlantıyı dosya başına 2 GB’a yükselten bir bağlantısı da ekleyebilirsiniz.

Aldığınız ekler için Yandex.Mail, tarayıcınızda Microsoft Office belgelerinin yanı sıra ek olarak PDF dosyalarını görüntüleyen kullanışlı bir belge görüntüleyici sunar. Desteklenen bir eki tıkladığınızda ayrı bir pencerede açılır. Bulutta saklamak için Yandex.Disk’e Kaydet’i seçmelisiniz.

Güvenlik ve Spam Filtreleme

Yandex.Mail gelen tüm postaları spam, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar. Gönderenleri manuel olarak da engelleyebilirsiniz. Diğer e-posta programlarında olduğu gibi, spam olmayan bazı iletiler zaman zaman spam klasörüne gönderilebilir.

Ne yazık ki, Yandex.Mail gelişmiş güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama sunmaz, ancak ayrıntılı bir etkinlik günlüğü şüpheli etkinliği algılamayı mümkün kılar. Web istemcisinden uzak istemcileri bile kapatabilirsiniz.

Yandex Mail Smtp Ayarları

Öncelikle yandex mail, sınırsız çevrimiçi mesaj depolama, web erişimi, mobil uygulamalar ve daha fazlasını sunan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Yandex.Mail web arayüzünü kullanmaya ek olarak, çeşitli masaüstü e-posta istemcilerini kullanarak mesajlarınızla da çalışabilirsiniz.

Bir e-posta istemcisi aracılığıyla bir Yandex.Mail hesabından posta göndermek için yandex smtp sunucusu ayarlarına ihtiyacınız olacaktır. Hesabınızı Yandex web sitesinden çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. Ancak aşağıdaki ayarları kullanarakta e-posta programınızın Yandex.Mail hesabınıza erişmesine ve mesaj göndermesine izin verebilirsiniz.

Yandex.Mail hesabınız üzerinden mesaj göndermek için e-posta programınızda ayarlamanız gereken seçenekler şunlardır:

 • Sunucu adresi: smtp.yandex.com
 • Kullanıcı adı: Yandex.Mail adresiniz (örneğin, adınız @ yandex.com)
 • Şifre: Yandex.Mail şifreniz
 • Bağlantı noktası numarası: 465
 • Güvenlik: SSL / TLS ile
 • Kimlik Doğrulama: Gerekli
 • Gönderme sınırları: günde 500 e-posta

Yandex Mail Hesabı Nasıl Açılır?

Yeni bir e-posta adresi ve bol miktarda çevrimiçi depolama alanı ile Yandex.Mail hesabı oluşturmak kolay ve ücretsizdir. Yeni bir e-posta adresi, bol miktarda depolama alanı, zengin bir web arayüzü, IMAP ve POP erişimi elde edersiniz.

Yeni bir Yandex.Mail hesabı ve e-posta adresi ayarlamak için:

 • Yandex.Mail sayfasını açın.
 • Hesap Oluştur’u seçin. Kayıt sayfası açılır.
 • Adı metin kutusuna adınızı girin.
 • Soyadı metin kutusuna soyadınızı girin.
 • Bir giriş girin metin kutusuna, kullanmak istediğiniz kullanıcı adını girin. Bu, e-posta adresinin ilk bölümü olacak ve bunu @ yandex.com takip edecektir.
 • Parola girin metin kutusuna Yandex.Mail hesabınız için kullanmak istediğiniz parolayı yazın. Parolayı onayla metin kutusuna parolayı tekrar giriniz.
 • Cep telefonu numarası metin kutusuna SMS metin mesajlarını alabileceğiniz bir telefon numarası girin.

Burada not olarak belirtmek gerekirse , cep telefonu numaranızı girmek isteğe bağlıdır. Numaranızı girmek istemiyorsanız, Cep telefonu numaram yok’u seçebilirsiniz.  Ardından bir soru seçin ve güvenlik sorusunun cevabını girin. Şifreyi unutursanız, hesabınıza tekrar erişim kazanmak için bu soru ve cevabı kullanırsınız.

Bütün bu işlemler yapıldıktan sonra size gönderilen kodu girip hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Yandex Mail Outlook kurulumu

Yandex Mail Hesabı Nasıl Silinir?

Yandex.mail kullanıcısıysanız, diğer e-posta ağırlıkları gibi POP, IMAP, filtreleme ve sınırsız depolama gibi birçok özellik sunduğunu biliyorsunuzdur. Yine de, hesabınızı kapatmanız gerektiğinde Yandex, işlemi oldukça basit hale getirir. Bu işlem kalıcıdır ve hesabınız ile ilişkili tüm iletileri (klasörler ve etiketler dahil) siler.

Yandex.mail hesabınızı nasıl iptal edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Silmek istediğiniz Yandex.mail hesabına giriş yapın.
 • Yandex.Mail’in sağ üst köşesine yakın olan e-posta adresinizi ve avatarınızı seçin.
 • Görüntülenen menüden Hesap ayarları’nı seçin.
 • Hesap Ayarları sayfasının en altına kadar kaydırın ve Hesabı sil bağlantısını izleyin.
 • Saklamak istediğiniz verileri bu hizmetlerin herhangi birinden kopyalayın. Yandex listelenen tüm verileri silecektir.

Yandex Mailde Hesap Silmek İçin Talimatların Devamı

 • Güvenlik sorunuzun cevabını sayfanın alt kısmındaki yanıt bölümüne girin.
 • Soldaki resimdeki sembolleri girin altındaki Captcha görüntüsündeki harfleri ve sayıları yazın.
  Hesabı sil’e basın.
 • Hesap silme işlemini tekrar onaylamanızı isteyen başka bir pencere açılacaktır. Bu sizin için son uyarı olacaktır. Hesabı kaldırmak için Hesabı sil düğmesine tekrar basın.
 • Bütün işlemler bu kadardır. Yandex.mail hesabı bu şekilde kapanacaktır. Bu noktadan sonra, hiç kimse kimlik bilgilerinizi kullanarak bir hesap oluşturamaz ve hesaba e-posta gönderen herkes bir teslimat hatası mesajı alır.

Yandex Mail İmza Oluşturma

Yandex Mail, Google’ın yanı sıra çok sayıda kullanıcısı olan tanınmış bir Rus şirketi olan Yandex’in hizmetlerinden biridir. Yandex Mail temelde Gmail, Yahoo mail, gibi diğer posta hizmetleri gibi bir posta hizmetidir. Özellikle işletmelerin kullanması için kullanıcıların tam posta göndermesini ve almasını desteklemektedir. Ayrıca, Yandex Mail, imza oluşturma gibi e-posta göndermek ve almak için gerekli birçok benzersiz özellik de sağlar.

Mevcut bazı e-posta hizmetleri, Gmail’de imza oluşturma gibi e-postalara imza ekleme seçeneğine sahiptir. Yandex Mail ile bir imza eklediğinizde, alıcının sizinle ilgili daha fazla bilgi edinmesini sağlarsınız. Gerektiğinde iletişim kurmanın başka yollarını da mail gönderilen kişiye iletmiş olurusunuz.

Yandex İmza Oluşturma Adımları

Posta imzaları oluşturma talimatları aşağıda verilmektedir;

Adım 1:
Yandex Mail hesabına kullanıcı girişi yapın. Hizmetin ana arayüzünde, hesap adının yanındaki dişli çark simgesini tıklayın. Hesap seçeneklerini içeren listeyi göstermek, kişisel bilgileri değiştirmek ve imza eklemek için Kişisel veriler, imza, resim üzerine tıklayın.
Adım 2:
Posta gönderen bilgilerini değiştirmek için ekran arabirimine giriniz. İmza içeriği eklemek için İmzalarınız bölümünün altında aşağı kaydırın. Yeni bir imza eklemek için sarı İmza ekle düğmesini tıklayın.
Adım 3:
Metin girişi arayüzünde, imzayı eklemek istediğimiz kişisel bilgileri giriyoruz. Görüntüyü imzaya eklemek için görüntü simgesini tıklarız. Metne bağlantı eklemek istiyorsanız, bağlantı simgesini tıklayın. Eklemek için Ekle’yi tıklayın. İmzadaki bilgiler için biçimlendirme eklemeye, renk, yazı tipi, yazı tipi boyutu eklemeye devam edin.

Yandex İmza İçin Son Adım

Adım 4:
E-posta gönderirken imza bölümünde hesabınızın Yandex Mail’ini göstermek istiyorsanız Adrese bağla’yı seçin. İmza tamamlandığında, tamamlamak için İmza ekle düğmesini tıklayın.

İmzanın hemen yanındaymış gibi görüntülendiğini göreceğiz. Düzenlemek istiyorsanız kalem simgesini tıklayın, imzayı silmek istiyorsanız çöp kutusu simgesini tıklayın. Şimdi yeni posta arayüzünü açın ve arayüzün altında görüntülenen imzayı görebilirsiniz.

Yandex Mail’de imza oluşturmak çok basittir, böylece posta alan insanlar için daha ayrıntılı bilgi verir, böylece gerektiğinde daha fazla iletişim yöntemine sahip olurlar. İmza içeriği ihtiyacınız olduğunda değiştirilebilir.

Yandex Mailde E-posta Teslimi

Daha önce e-posta planlamak için kullanıcıların bazı ek yardımcı programları veya destek hizmetlerini kullanması gerekiyordu. Ancak, e-posta zamanlama özelliği artık Rusya’daki ünlü Yandex web şirketinin bir posta hizmeti olan Yandex Mail’de kullanılabilir. Yandex Mail temel olarak diğer hizmetler gibi e-postalar göndermek ve almak için bir hizmettir ve tek tek kullanıcıları veya işletmeleri karşılığında destekleyecek tam özelliklere sahiptir.

Özellikle Yandex Mail, kullanıcıların seçtiği zamana göre e-postaları zamanlama seçeneğine de sahiptir. Bu, önemli e-postalar göndermeyi unutmamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, kullanıcıların alıcı tarafından e-postanın cevaplanmadığını ve e-postanın alındığını hatırlatmak için 2 seçeneği daha vardır.

Yandex Mail‘de E-Posta Dağıtımını Planlama Talimatları

Aşama 1:
Kullanıcılar Yandex Mail’e aşağıdaki bağlantıyı izleyerek erişir ve ardından kişisel hesaplarına giriş yapar.
Adım 2:
Yandex Mail’in arayüzünde, kullanıcılar her zamanki gibi e-posta göndermek için Oluştur’u tıklar.
Aşama 3:
E-posta oluşturma arayüzünde aşağıya bakın, sarı Gönder düğmelerini göndereceğiz. E-postayı göndermek istediğiniz saati seçmek için saat simgesini tıklayın.

yandex mail kurulumu

yandex mail kurulumu

Diğer Talimatlar

4. Adım:
Ardından, e-posta göndermeyi seçmek için zamanı gösterin. Bugün bir e-posta göndermek istiyorsanız, bugün göndermeyi ve otomatik olarak e-postayla göndermek istediğiniz zamanı seçin. Başka bir gönderme tarihine geçmek istersek, bugün seçeneğini tıklayın. Ardından gönderilecek zamanı seçmek için takvimi görüntüleyin.

Planlanan zamanı iptal etmek istiyorsanız, saat simgesine tekrar basın ve o anda bırakın.

Adım 5:
Yan tarafta, giden bir e-posta belirli bir süre içinde yanıt almadığında bildirim almanız için Hatırlat seçeneği bulunur. Yanıt e-postası alma süresi en az 1 saat ve en fazla 2 haftadır. Kullanmak istiyorsanız Bana hatırlat’ı seçin.

Giden postanın alındığına dair bildirim almak istiyorsanız Bana bildir’i tıklayın.

6. Adım:
Son olarak, göndermek istediğiniz e-postanın içeriğini girin ve göndermek için Gönder düğmesini tıklayın.

Yandex Mail Giriş İçin

https://mail.yandex.com/