Şişli Web Tasarım

Şişli Web Tasarım
Web Tasarıma Dair Bilinmesi Gerekenler

Teknolojinin çok hızlı ilerlediği içinde bulunduğumuz dönemde internet ağının kullanımının oldukça yaygınlaşmasıyla birlikte web tasarım firmalarına duyulan ihtiyaç giderek artış göstermektedir. Günümüzde web sayfası olmayan kurumsal firmaların sayısı yok denecek kadar azdır. Web sayfası olmayan kurumsal firmalarda çalıştıkları sektörde hizmet veren diğer firmalarla aralarındaki rekabeti belli bir düzeyde tutabilmek için web tasarımına dair profesyonel hizmetler almak istemektedir. Böylece eksik olduklarını düşündükleri alanlarda da adlarından söz ettirmeleri imkanı doğmaktadır.

Firmanız ve kendiniz için web tasarımı hizmeti almaya karar verdiğinizde profesyonel web tasarımı hizmeti veren firmalara başvurabilirsiniz. Şişli bölgesi ve çevresinde yaşıyor ya da çalışıyorsanız internet üzerinden Google gibi popüler ve etkin arama motorlarına şişli web tasarım firmaları yazarak listelenen sonuçlardan seçim yapabilirsiniz. Ürün veya hizmet satın almak isteyen bir çok kullanıcı artık arama motorları üzerinden yaptıkları araştırma sonuçlarına göre karar kıldıkları firmalar ile çalışmaktadır. Teknolojiden uzak, web sitesi olmayan firmalar potansiyel müşterilerini kaybetmektedir.

Mobil Uyumlu Web Tasarım 

Masaüstü bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler ve laptop bilgisayarlar için 0 uyumlu olan mobil uyumlu web tasarım olarak adlandırılan hizmetler fazlası ile talep görmektedir. Mobil uyumlu Türkçe yönetim paneli ile web sitenizi akıllı telefonlar ya da tabletlerle kolayca yönetmek mümkündür. Seo optimizasyonu ile yapılmış altyapı hizmeti ile arama motorlarında daha hızlı yükselme olanağı sunulmaktadır.

Şişli Web Tasarım Fiyatlarına Etki Eden Hususlar Nelerdir?

Bir web sayfası tasarımı için fiyat araştırması yaptığınızda çok farklı fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Her sektörde olduğu gibi web tasarım şişli sektöründe yer alan kurumsal firmalarda marka olma yolunda ilerledikçe web tasarım fiyatlarını buna paralel olarak ve piyasa koşullarını da göz önüne alarak güncelleyebilmektedir. Yapılan işin niteliği, detayları ve verilen hizmetin kalitesi web tasarım fiyatlarını yakından etkileyen unsurlardır.

Hazırlanan tasarımın yeni teknolojilere uygun bir şekilde hazırlanması, web sitesinin yayınlanacağı sunucunun güçlü olması, mail kullanım sorunlarının yaşanmaması, işlemler sırasında olası bir hata durumunda yapılan işlemi eski haline getirebilmek web tasarım fiyatlarını etkileyen faktörler içinde bulunmaktadır. Bir tasarım firması ile anlaşma yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardan biri uygun fiyatların altında kalitesiz bir hizmet ile karşılaşmamaktır. Bunun için web tasarım hizmeti alınacak firmaların deneyimli, bilgili ve güvenilir olmalarına önem verilmelidir.

Web Tasarım Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Web tasarım hizmeti alınırken dikkat edilmesi tavsiye edilen bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan biri web tasarım hizmeti alacak firma ya da şahısların kendi beklentilerine göre değil hedef kitlelerinin, ziyaretçilerinin beklentilerine göre hareket etmeleridir. Web tasarımlarında oluşum sürecinde gereksiz ve çok uzun bilgilerin konulması konusunda ısrarcı olunmamalıdır. Çünkü bu tarz bir dizayn firma ya da şahısların imajını ve oluşturmak istediği algıyı da olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun için gereksiz ve çok uzun bilgi konulması yerine ihtiyaç duyulan bilgi fotoğraf ve video ile desteklenmelidir.

Web tasarımlarında, görsel içerikler son derece siteyi ziyaret edenler üzerinde etkili olmaktadır. Verilmek istenen bilginin, tanıtımın ve reklam içeriklerinin ziyaretçilere etkin bir şekilde ulaşması için öncelikle web sayfasının ilgi çekici ve ayırt edici niteliklerinin olması gerekir. Bu ilgi çekici ve ayırt edici niteliklerde günümüzde etkin görsel içerik sunumları ile sağlanabilmektedir. Dikkatinizi çekmeyen, sadece standart yazılardan oluşan bir web sayfasında ziyaretçilerin saatlerce vakit geçirmesi düşünülemez. İlgi uyandıran sayfalar ise daha detaylı olarak ve büyük bir merakla incelenmektedir.

Web sitesinin arama motorları yani SEO ile uyumlu olması da oldukça önemli bir noktadır. Web tasarımı yapan firmalar bu etkili noktaları göz önünde mutlaka bulundururlar. Web sitesine kolay erişim ve arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmek yani göz önünde olabilmek web sayfası ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Web tasarım hizmeti satın alırken gözden kaçırılmaması gereken bir diğer önemli nokta ise web sitesinin mobil ve tabletler ile uyumlu olmasıdır. Bu konuda web tasarımı yapan firma ile fikir alışverişinde bulunulması yerinde olacaktır.

Web tasarım hizmetlerinde hizmeti satın almak isteyen kurumsal firmaların, web tasarımı yapan profesyonel firmalardan ön plana çıkan isteklerinden biri de site açılış hızına ilişkindir. Kurumsal firmalar, sitenin açılış hızının iyi olmasına önem verirler. Dakikalarca açılmayan, içeriği tam yüklenmeyen bir site kullanıcılar açısından da yorucu ve en nihayetinden caydırıcı olabilecektir. Yavaş açılan sitelere yerine rakip firmaların hızlı açılan ve sekmelere tıklayarak kolayca ilerlenebilen web sitelerine müşterilerin yönelimi kaçınılmaz olacaktır.

Web tasarımını yapılırken web sitelerinde yer alacak içeriklerin orijinal ve işe yarar bir nitelikte olmaları gerekir. Yetenekli, fark yaratabilen, uzman bir ekibe sahip web tasarım firmaları ile çalışmak, içerikler konusunda içinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Web tasarım sektöründe profesyonel bir hizmet almak, rekabetin yoğun yaşandığı internet ortamında ve e-ticaretin yükselen bir trend olduğu çağımızda kaçınılmaz bir gerekliliktir. Kaliteli ve etkin çözümler sunan her web tasarım hizmeti sizi rakiplerinizin bir adım ötesine taşıyacak ivmedir.

Web Sitesi Tasarımında En Çok Hata Yapılan Konular

Web sitesi tasarımı, uzmanlaşma isteyen ama bunun içinde deneyim, bilgi birikimi ve yetenek gerektiren bir sektör. Web tasarımı hizmeti alan firmaların çoğu, göze hoş gelen web tasarımlarını tercih etmektedir. Bu seçim ise ticari hatalara neden olabilmektedir. Web sitesinin amacı hedeflenen kitleye erişim, hedef kitlenin kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kullanabileceği bir altyapı ve dizayn, kullanıcı deneyimine uygunluk ve zevklerine hitap edebilen, marka kimliğini en iyi şekilde temsil edebilen tasarımdır.

Web tasarımında en çok hata yapılan konular şöyle özetlenebilir:

 • 1- Esnek tasarım kullanmamak
 • 2- Favicon kullanmama
 • 3- Jenerik 404 sayfalarını kullanmak
 • 4- Web sitesi açılış sayfasında döngü kullanmak
 • 5- Web sitesinin yavaş olması
 • 6- Sunucu yanıt süresinin yavaş olması
 • 7- Web sitesinin tasarım standartlarını reddetmesi
 • 8- Temiz olmayan font seçimi
 • 9- Çok sayıda font kullanımı
 • 10- İçeriğin taranabilir olmaması
 • 11- Kötü karakter, sözcük ve satır aralığı kullanmak
 • 12- İçeriklerin, site ziyaretçilerine odaklanmış olmaması
 • 13- Yazım hatalarının fazla olması
 • 14- Beyaz alanı hatalı bir şekilde kullanmak
 • 15- Ziyaretçi sorularına cevap verilmemesi
 • 16- Kötü arama fonksiyonu
 • 17- Ziyaret edilen linklerin rengini değiştirmemek
 • 18- Web site logosunun sağ tarafa konulması
 • 19- Kötü görsel boyutu ve çözünürlüğü
 • 20- Eksik meta verilerine dikkat etmemek
 • 21- Esnek olmayan görsel çözünürlükleri
 • 22- Jenerik stok fotoğrafları
 • 23- Görünmez gezinti menüleri
 • 24- Kontrol edilmeyen gezinti öğeleri
 • 25- Görsel ya da dosya sıkıştırmasının olmaması
 • 26- Tarayıcı desteği
 • 27- Aşırı bir şekilde Javascript kullanmak
 • 28- Tarayıcı ön belleğinden yararlanmamak
 • 29- CSS, HTML ve Javascript dosyalarının küçültülmemesi
 • 30- Gizlilik politikasının mevcut olmaması
 • 31- İade ve garanti bilgisinin bulunmaması

Tüm bu hata yapılan konularda sık karşılaşılan web tasarım kaynaklı problemlerle uğraşmamak için web tasarım gibi uzmanlık isteyen bir alanda başarısını kanıtlamış, daha önce birçok firma ile çalışmış ve başarılı projelere imza atmış web tasarım firmaları ile çalışılmaya özen gösterilmelidir. Web tasarımı, firmaların kurumsal kimliğini ortaya çıkaran, milyonlarca kişiye kolayca ulaşmalarını ve markalaşma yolunda hızla ilerlemelerini sağlayan anahtar bir hizmettir.