Web Tasarım Firmaları

Web Tasarım Firmaları
Web Tasarım Firmaları

Hayatımızın birçok alanında kullandığımız internet ile birlikte her şey çok daha kolay hale gelmiştir. Alışveriş yapmak, rezervasyon yapmak, ürün satmak ve benzeri gibidir. Bir firma sahibi olup, çalışmalarını veya ürünlerini belirlenen hedef kitlelere ulaştırmak isteyen bireyler ya da firmalar, web siteleri aracılığıyla insanlara ulaşmaktadır. Kurulan web sitesinin tasarımı, hedef kitlesinin belirlenmesi ve ürünlerin tanıtımı gibi konularda sizlere yardımcı olacak olan firmaların başında gelen Panda Medya, uzman kadrosu ve 12 yıllık tecrübesiyle sizlere yardımcı olacaktır.

Web Tasarımın Tarihi

Web tasarım firmaları günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte daha kolay bir hale gelen web tasarımının, diğer tüm konular gibi, her bir adımının çıkış tarihi bulunmaktadır. Bunları açıklayacak olursak;

 • 2006 yılında Jquery firmasının çıkışı, web tasarımının ilk adımı olarak görülmektedir. Jquery; Javascript açık kaynak kütüphanesi olarak hizmet veren bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • 2007 yılında ise internetler için işaretleme dili olarak adlandırılan Html’nin ilk versiyonu olan Html 1′ in çıkış tarihidir.
 • 2008 tarihinde Photoshop programının hayatımıza girmesiyle ve internet tarayıcısı olan Internet Explorer 4 sürümünün hayatımızdan çıkmasıyla, web tasarımı konusunda bir adım daha atılmıştır.
 • 2009 yılında sunulan web tasarım oluşturma aracı olarak adlandırılan Frontpage hayatımıza girmiştir. Aynı yılda Yahoo arama motoru da internet kullanıcılarına sunulmuştur.
 • 2010 tarihinde ASP olarak adlandırılan klasik kodlama sistemiyle web tasarım kodlamasının temelleri atılmıştır.
 • 2011 yılında ise web tasarımı daha da geliştirecek olan PHP ve MysQl programları piyasaya çıkmıştır. Bu programlarla web sitesinin geliştirilmesi sağlanmıştır.
 • Tarihler 2012 yılını gösterdiğinde, web tasarıma yeni bir soluk gelmiştir; Visual Studio.
 • 2013 yılında, WordPress 3 ve de Joomla 3 programları piyasada yerini almıştır.
 • 2014 tarihinde, sosyal medya da Android 4.1 sürümü ile arayüzler geliştirilmeye başlanmıştır.
 • 2015 yılında cihazlardaki mobil uygulamaların hızlı tırmanışı ve işletim sistemleri olan İos ve Android uygulamalarındaki geliştirme, web tasarım tarihinin önem arz eden gelişmelerinden birisidir.
 • 2007 yılında işaretleme dili olan Html 1′ in ortaya çıkışından 9 yıl sonra 2016 yılında geliştirilen Html 5 ile tasarımın geliştirildiği gözle görünür bir şekilde meydana çıkmıştır.
 • 2017 yılında ise ses ile komutların sağlanabildiği web site yönetiminin hayatımıza girmesiyle birlikte, bu yıllardan itibaren ilgili hedef kitlelerin etkilendiği görülebilmektedir.

Tüm bu gelişmelerin ardından günümüzde web tasarım uygulamaları oldukça gelişmiş teknolojilerle oluşturulabilmektedir.

Web Tasarım Firmalarının İçerikleri

Dünyada ve ülkemizde tasarım konusunda uzman ekibe ve tecrübeye sahip web tasarım firmaları bulunmaktadır. Bunlardan biri olarak karşınıza çıkan Panda Medya, 10 yıllık tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Birçok alanda hizmet veren Panda Medya, web tasarım alanında da yıllardır, hedef kitlelerine bu hizmeti sunmaktadır. Web tasarımı olarak verilen hizmetleri açıklayacak olursak;

E-Ticaret Sitelerinin Tasarımları

Günümüzde internet üzerinden alışverişin ve bilgi paylaşımının çok fazla olduğu görülmektedir. Bu özelliğin kullanılabilmesi, firmaların ya da şahış firmalarının internet üzerinden ilgili ürünlerini satışa çıkarabilmesi için bir siteye ihtiyacı olmaktadır. E-ticaret adı altında sunulan bu sayfaların tasarımını Panda Medya sağlamaktadır.

Kurumsal Web Tasarım

Ülkemizde birçok firma kurumsal firma olarak hizmet vermektedir. Panda Medya olarak, hizmet verilen bir kategori de kurumsal web tasarımı olarak karşınıza çıkmaktadır.

– Avukat Web Sitesi.

Bulunan her avukat barolar birliğinde kayıtlı olsa da kendilerinin tanıtımı için kendi sayfalarını oluşturmaktadır. Referanslar, hangi tür davalara bakıldığı ve benzeri gibi çalışmaları, hedef kitlelerine sunmak için avukatlar, kendi isimleriyle web sitesi kurdurmaktadır. Panda Medya sayesinde, bu hizmetten de yararlanabilmeniz mümkündür.

– Belediye Web Sitesi

Web tasarım firmaları ülkemizde bulunan 81 ilin ve bu illerin bütün ilçelerinin belediyeleri bulunmaktadır. Belediye olarak, ne tarzda çalışmalarda bulunulacağını veya bulunulduğunu ilçe veya il sakinlerine bildirebilmek adına, il ya da ilçe belediyesi ismine ait belediye web sitesi oluşturulur. Bu belediye web sitesi oluşturma işlemi, yaratıcılık ve teknolojik adımlar ile gerçekleştirilebileceğinden dolayı, profesyonel kişiler veya firmayla çalışmak sizlerin yararına olacaktır.

Web Tasarımda Proje Üretmenin Önemi

Tasarım firması olarak hizmet vermek başlı başına yetmeyecektir. İlgili hedef kitlelerin dikkatini çekebilmek adına başarılı referanslara sahip olmak önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektörde ki 12 yıllık tasarım tecrübesi ve yaratıcı ekibiyle birlikte sizlere hizmet sunan Panda Medya’ nın proje üretimindeki yeri oldukça büyüktür. Web tasarımı yaptırmak istiyorsanız, yaptıracağınıza firmada bakmanız gereken ilk kriter; firmanın referansları olacaktır. Panda Medya’ nın 2019 yılında verdiği hizmetleri açıklayacak olursak;

– 730′ un üzerinde web tasarım işlemi uygulanmıştır. Bu web tasarımların, sektöründe tecrübe sahibi firmalar tarafından yapılması şu nedenle önemlidir; web sitesinin tasarımı etkili bir seo uyumlu olarak oluşturulursa, arama motorlarında üst sıralarda yer almak mümkün olacaktır ve firmanızın tanıtımı daha iyi sağlanacaktır. Bu şekilde web sitenize giriş çıkış hareketleri daha hızlı olacaktır. Etkili bir seo uyumlu web tasarımı hazırlamak, uzman ekibe ve ilgili tecrübeye, yeteneğe ve yaratıcılığa sahip bir ekiple mümkün olmaktadır.

– 215′ in üzerinde başarılı bir şekilde SEO oluşturulması.

Web Tasarım Firmalarının Önemi

Web tasarımı oluştururken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, ilgili optimasyonların sağlanmasıdır. İlgili SEO uyumlu web tasarımı gerçekleştirildiği zaman, sayfanız ve tasarımınız arama motorlarında her daim üst sıralarda yerini alacaktır. Web tasarım firmalarının öncü isimlerinden biri olan Panda Medya, işini titizlikte yapan bir firma olarak karşınıza çıkmaktadır. Panda Medya, firma olarak bazı detaylara dikkat etmektedir. Bunları açıklayacak olursak;

 • Her müşterinin düşüncesini önemseyen bir firma olarak karşınıza çıkar. Önemli olan, her düşüncesinin hayata geçirilmesidir.
 • Firmanızın kurumsal kimliğine uygun içerikler üreterek, özgün bir çalışma meydana çıkaran firma olarak karşınıza çıkar.
 • Tasarım yapılmadan önce, müşterilerinin düşüncelerini ve isteklerini not alarak, onların düşüncelerine bağlı kalarak çalışmalar üreten bir firma olma özelliğine sahip olan Panda Medya, uzman ekibiyle sizlere hizmet vermektedir.
 • Oluşturulan web tasarım yazılımları her zaman güncellenebilir olmaktadır.

Web Tasarım Firmaların Farkı

Tasarım gerçekleştirmek istediğiniz firmanızın, internet reklamcılığı konusunda üst sıralarda yer almasını istiyorsanız yapmanız gereken şey; firmanızın web tasarımını en uygun firmaya yaptırmaktır. Web tasarım firmaları bu firmaları seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bunlar; tasarımınızın SEO uyumlu olup olmayacağını sorgulamak, sormanız gereken ilk sorudur. SEO uyumlu bir tasarım, firmanızın, arama sayfalarında üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Markanızın doğru ve etkili bir şekilde hedef kitlenize ulaşması için tüm detayları web tasarımınızı yaptıracağınız firma ile konuşmanız sizin yararınıza olacaktır. Sizin düşünce ve önerilerinizi dikkate alarak oluşturulacak bir web sitesi tasarımı, sizin fikirlerinizi yansıtacak bir tasarım olacaktır ve de hedeflediğiniz kitlelere kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Günümüzde birçok kitle, ürünlerinin, düşüncelerinin veya firmalarının reklamını ve ticaretini internet üzerinden yapmaktadır. Buna bağlı olarak, internet sitesi tasarımlarının önemi de oldukça fazlalaşmıştır. Web tasarım firmaları web sitesi tasarımınızın göze hitap etmesi, görsel estetik ve görsel özgünlük sahibi olması her zaman sizin yararınıza olacaktır.